برای بابا, دانشنامه بست لایف

روز جهانی نوزاد نارس از زبان یک پدر

پدر یک نوزاد نارس بودن چگونه است
این مقاله را با یک اعتراف شروع کنید: تا سال 2019، هرگز درباره روز جهانی نارس به گوشم نرسیده بود. من هرگز به آن توجه نکردم، حتی از آن خبر نداشتم. با این حال، من هرگز دلیلی نداشتم تا اینکه پسران من  13 هفته زودتر از موعد به دنیا آمدند. اکنون، به عنوان پدر و مادر کودکان نارس، روزی است که من به آن توجه کامل دارم. روز جهانی نارس روز مهمی در تقویم برای پدران  و مادران نوزادان نارس‌ است. در اینجا این مقاله اطلاعات بیشتری در مورد روز و اهمیت نوزاد نارس به شما می دهد

روز جهانی نوزاد نارس چیست؟

روز جهانی نوزاد نارس یک روز جهانی برای اطلاع رسانی و آگاهی رسانی کامل و جلب توجه به زیمان زودرس و مشکلاتی که پس از زایمان زودرس برای نوزادان و خانواده ایجاد می شود است 

نخستین بار در سال 2011 روز جهانی نوزاد نارس اعلام شد؛ درسال های اخیر توجه بیشتری به این روز شده زیرا نارس بودن نوزادان موضوعی گسترده تر مورد بحث قرار گرفته است 

 

روز جهانی نارس چه زمانی است؟

این روز هر ساله در 17 نوامبر برگزار می شود. این روز کانونی برای ماه آگاهی از نارس بودن است که ماه نوامبر را در بر می گیرد.

موضوع روز جهانی نارس 2022 چیست؟

موضوع روز جهانی نارس 2022 این است: «آغوش والدین: راه درمان بسیار قدرتمند. تماس پوست به پوست را از لحظه به دنیا آمدن نوزاد انجام دهید

تشویق پدران و مادران برای توانمند سازی آن ها برای ارتباط با نوزاد نارس از طریق لمس و دست گرفتن نوزاد، تماس پوست به پوست 

 

چرا روز جهانی نارس مهم است؟

هرساله حدوداً از هر 10 نوزاد یک نوزاد به صورت نارس به دنیا می آید و متاسفانه یک میلیون نوزاد نارس از دنیا می روند.

بسیاری از مردم جامعه  تا وقتی  که به طور ناگهانی در این موقعیت قرار نگرفتند هنوز نمی‌دانند  نارس بودن نوزاد چه معنایی دارد. در سال 2019، دو نوزاد از حدود 60000 نوزاد نارس در بریتانیا متعلق به من و همسرم  بودند و در آن زمان این سفر مانند سفری بود که من و همسرم به تنهایی سفر کردیم.

بچه دار شدن در بخش NICU‌ می تواند دلهره آور، ترسناک و تنها باشد . این تجربه ای است که برای مدت طولانی با شما می ماند، اما در آن زمان اکثراً احساس می کنید که جایی برای برگشت وجود ندارد.

با خوشحالی می توانم به شما اعلام کنم که پسران ما موفق شدند بر نارس بودن شدید خود غلبه کنند. اگرچه چندین برجستگی در مسیر خوب شدن آن ها وجود داشت، آنها اکنون در خانه ای که به آن تعلق دارند، شاد، سالم و موفق در حال ادامه زندگی در کنار ما هستند.

متأسفانه همه والدین نمی توانند نوزادان نارس خود را به خانه خود بیاورند. به همین دلیل است که ما باید به افزایش آگاهی در مورد نارس بودن ادامه دهیم: حمایت از والدین و خانواده ها در چنین زمان سختی.

چگونه می توانید مشارکت کنید و حمایت خود را نشان دهید؟

راه های زیادی وجود دارد که می توانید از نوزاد نارس در روز این نوزادان انجام دهید تا از این نوزادان حمایت کنید 

شبکه های مجازی

شبکه مجازی مملو از مکالمه، نظر، تجربیات و نکات خواهند بود، بنابراین حتما در گفتگو شرکت کنید (یا نظرات دیگران را بخوانید). هشتگ هایی که باید در توییتر، فیس بوک و اینستاگرام دنبال و استفاده کنید عبارتند از: موسسه خیریه نارس، Bliss، همچنین از والدینی دعوت می کند که آشفتگی تولد نوزادان نارس را تجربه کرده اند تا داستان ها و تجربیات خود را با هشتگ #IWishIdKnown به اشتراک بگذارند . ایده این است که این می تواند به والدین کمک کند که در حال حاضر و در آینده شرایط مشابهی را پشت سر می گذارند و به آنها آرامش دهد که تنها نیستند.

بنفش بپوش

رنگ بنفشبه عنوان مترادف ترین روز جهانی نارس شناخته می شود، بنابراین پوشیدن لباس بنفش راهی عالی برای نشان دادن حمایت شماست. اگر تی شرت یا جامپر بنفش ندارید، به سراغ چیزهای ظریف تر مانند روبان، روسری، کراوات یا بند مو بروید.

برخی از افراد متعهد شده اند که موهای خود را برای این مناسبت رنگ کنند (افسوس که من از نظر فولکی به چالش کشیده ام، بنابراین این گزینه از من عبور می کند).

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.