دانشنامه بست لایف, مراقبت تکاملی, نوزاد نارس

سوالات در مورد انکوباتور

امکان دارد به هر دلیلی نوزاد کوچک شما در بخش NICU و درون دستگاه انکوباتور نگهداری شود؛در این مقاله به پرسش و پاسخ ها در مورد دستگاه انکوباتور و نگهداری نوزاد می پردازیم.

دستگاه انکوباتور با نوزاد چه می کند؟

انکوباتورها: اینها تخت های کوچکی هستند که توسط پلاستیک شفاف و سخت محصور شده اند. درجه حرارت در انکوباتور کنترل می شود تا دمای بدن کودک شما در جایی که باید باشد حفظ شود. پزشکان، پرستاران و سایر مراقبان از طریق سوراخ های کناره های انکوباتور از نوزادان مراقبت می کنند.

نوزاد چقدر می تواند در انکوباتور بماند؟

مدت زمان در انکوباتورها به شرایط سلامتی نوزاد بستگی دارد. برخی ممکن است مجبور باشند برای چند ساعت بمانند، در حالی که برخی دیگر برای چند روز .

تفاوت NICU و انکوباتور چیست؟

به طور کلی، NICU در دمای 82 تا 86 درجه فارنهایت نگهداری می شود، در حالی که دستگاه انکوباتور معمولاً طوری تنظیم می شود که کودک بتواند دمای بدن خود را بین 95 تا 98.6 درجه فارنهایت حفظ کند. دمای انکوباتور NICU به صورت دستی قابل تنظیم است.

انکوباتور چیست؟

انکوباتور نوزاد یک محفظه جعبه مانند سفت و سخت است که می توان نوزاد را در یک محیط کنترل شده برای مشاهده و مراقبت نگهداری کرد. این دستگاه ممکن است شامل یک بخاری، یک فن، یک محفظه برای آب برای افزایش رطوبت، یک شیر کنترلی که از طریق آن اکسیژن اضافه شود و درگاه های دسترسی برای مراقبت های پرستاری باشد.

آیا می توان نوزاد را در انکوباتور لمس کرد؟

اگر کودک شما بسیار کوچک یا بیمار است، ممکن است هنوز نتوانید آنها را در آغوش بگیرید – اما همچنان می توانید آنها را لمس کنید. درست مانند هر نوزاد دیگری، نوزاد شما در NICU به راحتی تماس انسان نیاز دارد. اما هنگام لمس نوزادان بیمار یا نارس باید بسیار مراقب و ملایم باشید.

آیا نوزادان NICU مادر خود را می شناسند؟

نوزادان نه تنها بوی مادر خود را تشخیص می دهند بلکه با آن آرام می شوند. مدن به رومپر می‌گوید: «در NICU که من در آن کار می‌کنم، ما کیسه‌های کوچکی را که به شکل قلب ساخته شده‌اند، نگهداری می‌کنیم که عطرهای بدن مادر روی آن‌ها در ایزولت‌های بیماران (در انکوباتور) وجود دارد.

نوزادان در انکوباتور چگونه تغذیه می شوند؟

با شیر دادن، اگر کودک شما نمی تواند شیر دهد، می توانید شیر مادر را که از سینه های خود پمپ می کنید، تغذیه کنید.
شیر مادر یا شیر خشک از طریق شیشه شیر.
شیر مادر یا شیر خشک از طریق لوله تغذیه. 
از طریق یک خط داخل وریدی (که IV نیز نامیده می شود).

چند نوع انکوباتور داریم؟

اساساً دو نوع انکوباتور موجود است، انکوباتور با هوای اجباری و انکوباتور هوای ساکن. انکوباتورهای هوای اجباری دارای فن هایی هستند که گردش هوای داخلی را فراهم می کند. ظرفیت این واحدها ممکن است بسیار زیاد باشد. انکوباتورهای هوای ساکن معمولاً کوچک و بدون فن برای گردش هوا هستند

آیا دستگاه های انکوباتور کودک دارای اکسیژن هستند؟

انکوباتور توصیف شده است که در آن می توان نوزاد را در دما و رطوبت مناسب، با تهویه مناسب و برای تسهیل تنفس، در فضایی حاوی مخلوط شناخته شده و کنترل شده اکسیژن و هلیوم نگهداری کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.