یک میکروپریمی(نوزاد بسیار نارس) چه شکل و شمایلی دارد؟

بسیاری از مردم از کوچکی بیش از حد میکروپریمیها شگفت زده می شوند. پوست این نوزادان نازک است، از زیر پوست رگ ها دیده می شوند و همچنین ممکن است پوستشان ظاهر چسبناک یا ژلاتینی داشته باشد. اگر یک میکروپریمی را در بخش مراقبت های ویژه نوزادان(NICU) ملاقات کنید، می توانید انتظار دیدن موارد زیر را داشته باشید:

• دستگاه حمایت تنفسی: به یک میکروپریمی همواره یک لوله وصل است که از دهانش بیرون آمده و به یک دستگاه تنفس متصل بوده که برای نوزاد نفس می کشد. برخی از میکروپریمی ها خودشان نمی توانند تنفس کنند و تنها می بایستی از ماسک های CPAP یا (فشار جریان هوای مثبت مداوم) استفاده کنند.

• مجراهای درون رگی: میکروپریمی ها دارای سیستم گوارشی نارسی هستند و در ابتدای تولد به آنها تغذیه درون رگی وصل می شود. به اکثر این نوزادان در هفته اول یا دو هفته اول پس از تولد مجراهای ناف(umbilical lines) برای تغذیه وصل شده و در هفته های بعد نیز به آنها مجرای درون رگی PLCC وصل می شود.

• دستگاه پایشگر سلامت نوزاد: همه نوزادان در بخش NICU به دقت تحت نظر قرار می گیرند. یک میکروپریمی ممکن است بر روی سینه، پاها، مچ ها، بازوها و زانوهایش برچسب های هوشمند پایشگر(wired stickers) قرار گیرد. این ابزارها وضعیت قلب و تنفس و همچنین غلظت خون نوزاد را اندازه گیری می کنند. یک مانیتور نیز از طریق مجراهای درون رگی به نوزاد وصل می شود تا فشار خون او را اندازه گیری کند.

• لوله NG/OG: به دلیل اینکه یک میکروپریمی برای غذاخوردن از شیشه و یا سینه مادر بسیار نارس و ناتوان است، یک لوله از میان دهان او(OG tube) و یا بینی اش(NG tube) عبور داده شده و غذا را به شکم نوزاد انتقال می دهد.

1 دیدگاه در “یک میکروپریمی(نوزاد بسیار نارس) چه شکل و شمایلی دارد؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

© تمامی حقوق این وب سایت متعلق به شرکت Best Life می باشد ©
محصولی در سبد نیست.